איך לבחור יועץ משכנתאות?

רן ברין משכנתאות ונדל"ן. יועץ משכנתאות מומלץ

ייעוץ משכנתאות. נכון לכתיבת שורות אלה, אין רגולציה בתחום ייעוץ המשכנתאות ולכן ברמה העקרונית, כל אדם יכול להציג עצמו כיועץ משכנתאות, ממש כך.

על פניו, לקיחת משכנתא היא תהליך לא מורכב ולא צריך יועץ כדי לבצעו.. ניגשים לבנק, מבקשים משכנתא, נדרשים להמציא כמה מסמכים, מתווכחים קצת על ריביות ומקבלים את הכסף.

פשוט, לא? כן.. אבל…

הבנת התהליך ומימושו אינם מבטיחים את איכות התוצר ולכן, בבואנו לבחור יועץ עלינו להבין שלא די למצוא מישהו נחמד ובעל כושר שכנוע שמכיר את התהליך אלא יועץ איכותי, מקצועי ורציני שיודע לתכנן משכנתא אשר תשפר ככל שניתן את מצבכם הפיננסי בעתיד, משכנתא שתתאים לפרופיל הכלכלי משפחתי, לעסקה, לרצונות, ליכולות ולצרכים שלכם ולתסריטי החיים הצפויים,  יועץ שבקיא ברזי הנהלים והמימון, שיודע לנהל אסטרטגיית משא ומתן כדי להביא את הריביות הזולות ביותר לתמהיל שתוכנן. יועץ שיוביל את הביצוע, יבצע ושיהיה זמין מא' ועד ת'.

ההשקעה בייעוץ מקצועי ופרטי עם יועץ איכותי נמוכה משמעותית אל מול החיסכון העצום שהיועץ יניב לכם.
עם יועץ מקצועי תחסכו לרוב עשרות ואף מאות רבות של אלפי שקלים בתשלומי ריבית והצמדה לבנק ולא פחות חשוב, תעשו את העסקה הנכונה עם התקציב הנכון והתזרים הנכון.
בנוסף, יועץ איכותי יחסוך לכם המון זמן התעסקות וריצות.

אם כך, מהם הקריטריונים והתבחינים לבחירת היועץ המתאים:

1. השכלה אקדמית ולימודי תעודה רלוונטיים – ככל שההשכלה יותר חזקה ורלוונטית כך סביר שמדובר ביועץ איכותי יותר.

2. ניסיון תעסוקתי רלוונטי בכל סוגי המשכנתאות, בהובלת תהליכים בעולמות התקציב  לרבות חוזים מו"מ ומכרזים או לחילופין יוצא בנק- יתרון משמעותי.

3. חברות בהתאחדות יועצי המשכנתאות– מבטיח לכם שהיועץ עמד בדרישות מקצועיות ואתיות ושהיועץ מעודכן ברמה המקצועית. כמו כן, השתייכות להתאחדות מספק עבור הלווים כתובת למקרה שיש לכם השגות לגבי תפקוד היועץ.
4. יכולת של היועץ לבצע את כל התהליך משלב ההתקשרות ועד החתימה בבנק במינימום בירוקרטיה וניירת. קרי, מערכת מידע וחתימות ממוכנת ללא צורך בהדפסת ניירת כלל. מפשטת את התהליך והופכת אותו למתקדם יעיל ומועיל. כך תוכלו לחתום על ייפויי הכח ולהעלות קבצים מהסמארטפון במינימום כאב ראש מיותר. הזמן שלכם יקר.

5. יתרון משמעותי בעיניי הוא: כשיועץ המשכנתאות הוא גם יועץ ו/או מאמן לכלכלת המשפחה. איפיון נכון וניתוח הצורך בראשית התהליך יתורגמו לתקציב ולסל אשראי משפחתי נכון יותר בראייה רחבה וארוכת שנים.

6. אל תתרשמו מאתרים נוצצים ומתוכן שערוך היטב, בחלק מהמקרים התוכן הוא קנוי ולא היועץ כתב אותו.

7. אל תסתנוורו ממחיר נמוך, בסופו של דבר כמו בכל תחום זה  פונקצייה של היצע וביקוש. לכל מוצר ושירות יש את מחיר שלו. אין זה אומר באופן גורף שזול=רע ושיקר=מעולה.
8. שוחחו עם היועץ והתרשמו ממנו ומהכימיה בינכם

9. תסמכו על האינטואיציה שלכם. זה הכי חשוב.

10. היועץ הוא חברה? עוסק מורשה או פטור? אם חברה- וודאו שמי שיטפל בכם לאורך כל הדרך הוא יועץ המקובל עליכם, יתכן כי רק שיחת המכירה/פגישה ראשונית הינן מול יועץ מקצועי ולאחר מכן מי שיטפל בכם הינם יועצים מתחילים או אדמיניסטרטורים. אם מדובר בעוסק פטור- לדעתי זו נורה אדומה מכיוון שהמשמעות היא שהוא מטפל בכלקוח וחצי לכל היותר בחודש כך שאו שהוא בתחילת דרכו או שאינו מתעסק רק בייעוץ משכנתאות.
עוסק מורשה מתחום ייעוץ המשכנתאות- לרוב זה עיסוקו העיקרי וסביר להניח שיש לו חוג לקוחות וקצב עסקאות שמעיד על הניסיון והמיומנויות ובנוסף, סיכוי גבוהה שתקבלו ייעוץ וליווי אישיים.

12. וודאו שהיועץ מורשה עבודה עם כל הבנקים.

13. מה הגמישות שבשירות, האם יש תשתית להתנהלות דיגיטאלית מלאה? האם החתימות על ההסכם וייפויי הכח מתבצעות באופן דיגיטאלי? מה נדרש מכם (אם בכלל) מבחינת הדפסות והגעה פיזית לחתימות. האם ליועץ יכולת תשתיתית ותהליכית לתכנן ולממש את כל התהליך גם מרחוק?

14. בחרתם יועץ? בשעה טובה, הסבירו לו מהם הצרכים שלכם, מה הכי חשוב לכם בתהליך, דרשו להבין מהם אבני הדרך בתהליך, לוחות הזמנים והסיכונים, מהן נקודות ההחלטה והשיקולים.

מוזמנים לקרוא עלייאשמח לעשות גם עבורכם נכון את הדבר הנכון במשכנתא. לחסוך לכם הרבה זמן וכסף בליווי אישי ובתהליך יעיל, מקצועי וענייני. 


צרו קשר, רן ברין 052-9284801

מוזמנים לשתף את הפוסט

קראו עוד..

ייעוץ ותיווך נדל"ן

אני מתחייב לייעוץ הכי אובייקטיבי, מקצועי, אישי ואיכותי שיש. רן ברין ציוץ אמל"ק: צריכים משכנתא? ו/או מוכרים נכס? ו/או קונים נכס? ברין זה בית! מטריה

לייעוץ כלכלי, אישי ומקצועי ולחיסכון במשכנתא צרו קשר עכשיו